Patronažna služba Doma zdravlja Karlovac je dana 21. travnja 2017. održala preventivnu javnozdravstvenu akciju pod nazivom „Korak do zdravlja“.
Osim patronažnih sestara u akciji su sudjelovali studenti sestrinstva Veleučilišta u Karlovcu, predstavnici FitnessOF Karlovac i Citrus Medica koji su prezentirali svoje aktivnosti.
Svi posjetitelji mogli su izmjeriti krvni tlak, odrediti šećeri kolesterol u krvi, izmjeriti tjelesnu težinu i visinu i odrediti indeks tjelesne mase. Članovi FitnessOF-a su prezentirali načine razgibavanja, zagrijavanja i pravilnog držanja za sve dobne skupine.
Patronažna služba i njeni suradnici su ovom akcijom upoznali građane s preventivnim pregledima, raznim oblicima tjelesnih aktivnosti te načinima ostvarivanja svojih prava kroz komunikaciju sa zdravstvenim djelatnicima u cilju očuvanja zdravlja i ranog otkrivanja bolesti.