Patronažna služba Doma zdravlja Karlovac 20. travnja 2018. godine održala je preventivnu akciju pod nazivom „Korak do zdravlja“ na Trgu hrvatskih redarstvenika 1.

Akcija se održava svake godine i već je prepoznata kod građana o čemu svjedoči  velika posjećenost, a svi zainteresirani mogli su izmjeriti krvni tlak, šećer i kolesterol u krvi, izmjeriti tjelesnu visinu, težinu i odrediti indeks tjelesne mase. Patronažna služba promovirala je i dojenje kroz rad Grupe za potporu dojenja.

Uz patronažu u akciji su sudjelovali studenti sestrinstva Veleučilišta u Karlovcu, Poliklinika za rehabilitaciju slušanja i govora SUVAG Karlovac, Centar za koordinaciju palijativne skrbi Karlovačke županije kao i predstavnici Citrus medica i Fitness OF Karlovac.

Cilj akcije bio je ukazati na važnost preventivnih pregleda u svrhu promicanja i očuvanja zdravlja pojedinca, obitelji i zajednice.

Zahvaljujemo svim sudionicima akcije na potpori našoj akciji.

Dom zdravlja Karlovac.