14. lipnja 2018. u prostoru Gradske vijećnice Grada Duga Resa u organizaciji Projektnog tima za palijativnu skrb Karlovačke županije, Upravnog odjela za zdravstvo Karlovačke županije i Koordinacijom braniteljskih udruga Karlovačke županije u suradnji sa Specijalnom bolnicom za produženo liječenje Duga Resa održan je stručni skup pod nazivom „Palijativna skrb za braniteljsku populaciju Karlovačke županije“.
Stručni skup održan je sa ciljem osnaživanja palijativne skrbi braniteljske populacije, potrebe poboljšanja ukupne kvalitete života kao i bolje dostupnosti i kvalitete zdravstvenih usluga.
Pozdravnim govorom okupljenima obratili su se prim.dr.sc. Mirjana Lončarić-Katušin, dr.med., ispred Projektnog tima za palijativu, Višnja Mihalić Mikuljan, dr.med., ravnateljica Specijalne bolnice za produženo liječenje Duga Resa, Predrag Korać, dipl.soc. radnik, pročelnik Upravnog odjela za zdravstvo Karlovačke županije, Vlasta Vučevac, dr.med., predsjednica Društva za palijativnu medicinu Hrvatskog liječničkog zbora, Sanja Predavec, dr.med., voditeljica Službe za primarnu zdravstvenu zaštitu i zaštitu u zajednici ispred Ministarstva zdravstva Republike Hrvatske i Dinko Tandara, pomoćnik ministra, ispred Ministarstva branitelja Republike Hrvatske.
U programu stručnog skupa sudjelovali su prim.dr.sc. Mirjana Lončarić Katušin, dr. med s temom „Organizacija palijativne skrbi u Karlovačkoj županiji“, Marijana Car, bacc.med.techn. i Snježana Bosak Komes, bacc.med.tech. iz Centra za koordinaciju palijativne skrbi Karlovačke županije pri Domu zdravlja Karlovac s temom „Uloga Centra za koordinaciju palijativne skrbi Karlovačke županije“, prim.dr.sc. Ervin Jančić, dr.med., ravnatelj Opće bolnice Karlovac s temom „Neurodegenerativne bolesti u braniteljskoj populaciji“ i Višnja Mihalić-Mikuljan, dr.med.spec. interne medicine, ravnateljica Specijalne bolnice za produženo liječenje Duga Resa s temom „Mogućnosti Specijalne bolnice za produženo liječenje za smještaj palijativnih bolesnika iz redova braniteljske populacije“.
Stručni skup zaključio se domjenkom i ugodnim zajedničkim druženjem.