1. Konferencija o volonterima u palijativnoj skrbi održana je u Zagrebu, 08. studenog, 2019. godine u prostoru Tribine grada Zagreba, Kaptol 27. u organizaciji Društva za hospicijsku i palijativnu zdravstvenu njegu HUMS-a i Hrvatskog društva za palijativnu medicinu HLZ.

Cilj konferencije bio je upoznavanje, predstavljanje i prezentacija aktivnosti udruga i pojedinaca koje se bave volontiranjem i promicanjem volonterstva.

Konferencija je bila namijenjena liječnicima, medicinskim sestrama i tehničarima, socijalnim radnicima, udrugama civilnog društva, vjerskim zajednicama, studentima te učenicima srednjih medicinskih škola.

Ispred Centra za koordinaciju palijativne skrbi Karlovačke županije konferenciji su prisustvovale koordinatorice palijativne skrbi Marijana Car i Martina Horvat, prvostupnice sestrinstva.