Znanstveno – stručni skup pod nazivom „Karlovački bioetički susreti – zdravlje od rođenja do smrti“, održan je 03.12.2021.g. u Domu Oružanih snaga Hrvatske vojske Zrinski, u Karlovcu.

U organizaciji Opće bolnice Karlovac, Medicinskog fakulteta i fakulteta zdravstvenih studija Sveučilišta u Rijeci, Veleučilišta u Karlovcu, Hrvatskog bioetičkog društva, Hrvatskog liječničkog zbora – Podružnice Karlovac te Integrativnog centra mentalnog zdravlja.

Skup su podržali Karlovačka županija, Grad Karlovac, Hrvatska liječnička komora – Županijsko povjerenstvo Karlovačke županije, Gradsko kazalište Zorin dom i Glazbena škola Karlovac.

Izuzev o najaktualnijoj temi Covidu, pričalo se o mentalnom zdravlju te o palijativi.

Ispred Doma zdravlja Karlovac djelatnice službe palijativne skrbi aktivno su sudjelovale na skupu. Marijana Car, mag. med. techn. održala je predavanje „Uključivanje laika u sustav palijativne skrbi u Karlovačkoj županiji“; dok je Jasna Pletikosa, dr. med., specijalist hitne medicine prezentirala zajednički rad napravljen sa Mirjanom Spudić,  bacc. med. techn. „Eutanazija i distanazija kroz prizmu palijativne medicine“.

Skup je održan u skladu sa aktualnim epidemiološkim mjerama.