Medicinske sestre i tehničari cijeloga svijeta obilježavaju 12. svibnja u spomen na rođendan Florence Nightingale, začetnice modernog sestrinstva.

U zdravstvenom sustavu Republike Hrvatske hrvatsko sestrinstvo je neizostavna karika u lancu učinkovite zdravstvene zaštite, kako pojedinca tako i cijele zajednice. Međunarodni dan sestrinstva je prilika da se ovim vrijednim zdravstvenim djelatnicima još jednom zahvalimo na brizi za bolesne i zaštiti zdravih ljudi.

U Ministarstvu zdravstva i socijalne skrbi naglašavaju kako se posebno vodi računa o izradi novih obrazovnih programa sestara i tehničara usklađenih s direktivama EU, gdje osobito valja istaknuti uvođenje sveučilišnog sestrinskog studija s mogućnošću nastavka obrazovanja na poslijediplomskim doktorskim studijima.

Svim medicinskim sestrama i tehničarima čestitamo Međunarodni dan sestrinstva!