17. svibnja 2019. u Gradskoj knjižnici „Ivan Goran Kovačić“ u organizaciji Hrvatskog liječničkog zbora Podružnice Karlovac i Opće bolnice Karlovac održani su 41. Svibanjski zdravstveni dani s temom „50 godina neurologije i psihijatrije u Općoj bolnici Karlovac“.

Ispred Gradske knjižnice svoj rad prezentirao Centar za koordinaciju palijativne skrbi Karlovačke županije, patronažna služba Doma zdravlja Karlovac i Ustanova za zdravstvenu njegu u kući Karlovac. Zainteresirani građani mogli su dobiti informacije, letke i promotivne materijale vezano uz navedene službe.

Događaju su nazočili brojni profesionalci i stručnjaci, a među njima i prof.dr.sc. Veljko Đorđević, dr.med. i doc.dr.sc. Marijana Braš, dr.med. iz Centra za palijativnu medicinu, medicinsku etiku i komunikacijske vještine Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (CEPAMET).